Tu jesteś:

Stalowa Wola uzbraja tereny pod inwestycje

Stalowa Wola ogłosiła przetarg na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w rejonie drogi łączącej ul. Tołwińskiego z projektowaną drogą za Z-5. Wartość projektu to 33 mln zł, a miasto zyska dzięki niemu ok. 25 ha nowych gruntów pod inwestycje.

Celem projektu jest budowa oraz odbudowa infrastruktury drogowej wraz z chodnikami, ścieżkami rowerowymi, oświetleniem dróg, budowa zatok autobusowych, zjazdów do przyległych nieruchomości, a ponadto: budowa parkingów dla pojazdów osobowych, ciężarowych, rowerów oraz roboty związane z kanalizacją deszczową, sanitarną, przebudowa i zabezpieczenie infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją, budowa kanału technologicznego i monitoringu. Tereny, które obejmie, znajdują się w rejonie Huty Stalowa Wola. 20 mln zł dofinansowania do inwestycji dołoży Urząd Marszałkowski. Projekt umożliwi inwestorom wykorzystanie terenów poprzemysłowych i zapewni atrakcyjne grunty pod działalność gospodarczą.

To nie pierwsze plany inwestycyjne Stalowej Woli w tym rejonie. Na początku roku miasto uzbroiło prawie 12 ha gruntów w pobliżu ul. Grabskiego. Do inwestycji wartej prawie 16 mln zł, z czego 12,7 mln zł wyniosła unijna dotacja.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×