Tu jesteś:

Spółka Elbfonds wybrała strategicznego doradcę w Polsce

Stephan Groht, założyciel spółki Elbfonds

BNP Paribas Real Estate Capital Markets będzie odpowiadać za strategiczne doradztwo dla Elbfonds w zakresie Portfolio Management, w tym sprzedaży wybranych nieruchomości z portfolio Elbfonds oraz za doradztwo w zakresie project financing.

Elbfonds kontynuuje proces dostosowywania swojej struktury organizacyjnej i biznesowej do przewidzianych prawem wymagań dla inwestycyjnych funduszy zamkniętych. Z uwagą dobieramy naszych partnerów zewnętrznych z różnych biznesowych obszarów w celu zapewnienia naszym klientom i inwestorom usług najwyższej jakości oraz zwiększenia świadomości marki marcredo - mówi Stephan Groht, założyciel i właściciel Elbfonds Development.

Elbfonds jako fundusz inwestycyjny z powodzeniem wprowadził na rynek produkty inwestycyjne w postaci sprawnie działających nieruchomości komercyjnych, które mogą być przeznaczone na sprzedaż lub pozostawione w portfolio funduszu jako aktywa przychodowe. Obecnie trwa proces decyzyjny, co do sposobu zarządzania naszymi aktywami, a BNP Paribas Real Estate Capital Markets doradza nam w opracowaniu optymalnego rozwiązania - mówi Bartosz Babiak, Portfolio Manager, Elbfonds.

Nieruchomości handlowe znajdujące się w portfolio elbfonds to dobrze prosperujące i generujące zyski obiekty. Większość z nich to obiekty handlowe typu „convenient” zlokalizowane w centrach dużych dzielnic mieszkaniowych - mówi Małgorzata Gajuk, Associate Director, Dział Rynków Kapitałowych, BNP Paribas Real Estate Capital Markets. Nieruchomości te stanowią bardzo interesujący cel inwestycyjny dla inwestorów poszukujących satysfakcjonującego zwrotu inwestycji przy jednoczesnym niskim ryzyku inwestycyjnym - dodaje Małgorzata Gajuk.

Wartość całego portfolio Elbfonds szacuje się na ponad 100 mln euro. Portfolio obejmuje nieruchomości handlowe o zróżnicowanym charakterze. Przychody generowane z nieruchomości pochodzą z umów podpisanych z najemcami o silnej pozycji na rynku. Sprzedaż nieruchomości możliwa jest w odniesieniu do pojedynczych obiektów lub jako sprzedaż pakietowa - mówi Piotr Goździewicz, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych BNP Paribas Real Estate Capital Markets.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×