Tu jesteś:

Spółka BSH z kolejnym zezwoleniem na działalność w ŁSSE

Spółka BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego otrzymała czwarte już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Do 31 grudnia 2015 r. firma zainwestuje w strefie co najmniej 4,2 mln zł.

Z tych pieniędzy sfinansowana ma być budowa nowego budynku biurowego przy ul. Wedmanowej w Łodzi. Ma tam być utworzone centrum usług finansowo-księgowych, IT oraz związanych z procesem zakupowym dla spółek z Grupy BSH.

- Spółka zadeklarowała, że do 31 grudnia 2015 r. zatrudni co najmniej 20 nowych pracowników i do końca 2018 r. utrzyma zatrudnienie na poziomie 684 osób - poinformowała Edyta Sancewicz z ŁSSE.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego jest polską spółką-córką światowego koncernu BSH Bosch und Siemens Hausgerate GmbH z siedzibą w Monachium.

BSH jest liderem rynku sprzętu AGD w Europie. W Polsce centrala firmy znajduje się w Warszawie, a obiekty produkcyjne i centra logistyczne w Łodzi i Bukowcu. W trzech zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań marek Bosch, Siemens oraz AGD Gaggenau.

To 9. zezwolenie na działalność w ŁSSE wydane w tym roku. Zadeklarowane inwestycje wyniosą w sumie ponad 247 mln zł; dzięki nim utworzonych zostanie 740 nowych miejsc pracy, a 3774 zostanie utrzymanych. Przez ponad 16 lat istnienia Strefy wydano dotąd 226 zezwoleń. Firmy zainwestowały ponad 10 mld zł i utworzyły niemal 26 tys. miejsc pracy.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×