Tu jesteś:

Specjalne strefy ekonomiczne dla Szczecina zatwierdzone?

Widok na Odrę w Szczecinie (fot.Electron)

Sprawą zajmował się w czwartek Komitet Stały Rady Ministrów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rozszerzenie SSE o teren wyspy Gryfia i fabryki na Skolwinie zostały zaakceptowane przez przedstawicieli wszystkich resortów. W przyszłym tygodniu stosowne rozporządzenia mają zostać przyjęte przez rząd - czytamy w Gazecie Szczecin.

Wiadomość o zatwierdzeniu projektów rozporządzeń przygotowanych przez Ministerstwo Gospodarki nie została jeszcze potwierdzona. Obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów zakończyły się w czwartek późnym popołudniem. Centrum Informacyjne Rządu odsyłało do resortu gospodarki.

- Mam nadzieję, że oficjalny komunikat będzie w ciągu kilkudziesięciu minut. Ale z tego, co wiem, rozporządzenia dotyczące Szczecina zostały przyjęte bez głosów sprzeciwu - poinformował wczoraj przed godz. 18 poseł PO Arkadiusz Litwiński. - Merytorycznie dokumenty są gotowe, teraz muszą zostać formalnie przyjęte przez Radę Ministrów. Mam nadzieję, że stanie się to już w przyszłym tygodniu.

We wtorek zbiera się rząd. Rozporządzenia mogą zostać przyjęte podczas posiedzenia, ale również tzw. trybem obiegowym (korespondencyjnego uzgodnienia stanowisk przez członków Rady Ministrów).

Batalia o specjalne strefy ekonomiczne dla Szczecina trwa od lat. Lobbują za nimi parlamentarzyści, marszałek województwa, prezydent miasta. Powód? SSE przyciągają duże inwestycje, generują tysiące miejsc pracy. W Szczecinie mają powstać dwie podstrefy: Kostrzyńsko-Słubicka SSE na Skolwinie (36 ha, między dawną hutą a papiernią, kupiła belgijska spółka Teleskop, chce zbudować tam duży zakład obróbki stali) oraz Euro-Park Mielec na terenach stoczni Gryfia (polsko-niemieckie konsorcjum KSO obiecuje dać pracę kilkuset osobom przy produkcji ogromnych konstrukcji - fundamentów wież wiatrowych).

Inwestorzy zainteresowani Skolwinem i Gryfią swoje plany uzależniali właśnie od decyzji o rozszerzeniu stref informuje Gazeta Szczecin.

Źródło: Gazeta Szczecin

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×