Tu jesteś:

Specjaliści od nieruchomości poszukiwani

Mark Twomey, partner zarządzający Tara HRC

W 2013 r. poszukiwani będą agenci i zarządcy nieruchomości biurowych, asset managerowie, szefowie projektów budowlanych, a także eksperci z certyfikatami LEED oraz BREEAM – wynika z prognozy przygotowanej przez Marka Twomeya, partnera zarządzającego Tara HRC.

Na przestrzeni ostatnich pięciu lat rok 2012 przyniósł najwięcej aktywności rekrutacyjnej na rynku nieruchomości i to w całym regionie CEE. Po raz pierwszy od 2007 r. odnotowano też wzrost wynagrodzeń oferowanych pracownikom w tym sektorze. Przewaga przesunęła się na stronę kandydatów i dziś firmy muszą zaoferować więcej niż jeszcze kilkanaście miesięcy temu, by przyciągnąć najlepszych.

W roku 2012 większość projektów rekrutacyjnych prowadzona była dla kluczowych agencji doradczych, które inwestowały w swoje zespoły, aby lepiej sprostować nowym wymaganiom rynku. Aktywni są również mali butikowi dostawcy usług, którzy weszli na rynek w roku 2012, w szczególności Sharman & Church oraz Aspenn.

Według prognozy firmy rekrutacyjnej Tara HRC, w roku 2013 mamy szanse być świadkami  wielu ciekawych projektów rekrutacyjnych. Duża ilość planowanej podaży biurowej ma przełożyć się na popyt na agentów oraz property managerów. Utrzyma się również wysokie zapotrzebowanie na asset managerów. Fundusze będą poszukiwać zarówno specjalistów od przejęć i analityków finansowych, a spora część popytu może być wygenerowana przez graczy jeszcze nieobecnych na polskim rynku. Centra regionalne będą nadal szukały agentów, którzy podejmą się ich komercjalizacji. Przebudowa centrów handlowych będzie wymagała zatrudnienia  wykwalifikowanych szefów projektów budowlanych. Wzrośnie również popyt na certyfikowanych ekspertów LEED oraz BREEAM.

Tara HRC jest firmą doradczą specjalizującą się w projektach rekrutacyjnych dla branży nieruchomości i budowlanej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×