Tu jesteś:

Spadają ceny gruntów na obrzeżach polskich miast

- Ceny gruntów w centrach miast są stosunkowo stabilne, natomiast poza centrum zaczynają nieco spadać - mówi w rozmowie z Pulsem Biznesu Daniel Puchalski, dyrektor w dziale gruntów inwestycyjnych Colliers International.

W 2012 r. ceny transakcyjne gruntów w wielu miastach spadały. Statystycznie cena ziemi potrzebnej do wybudowania 1 mkw. powierzchni użytkowo-mieszkaniowej była niższa niż w roku 2011, między innymi w Katowicach o 7 proc., a w Warszawie, poza centrum, o 8 proc. Ziemie pod biurowce staniały najbardziej w Katowicach o 12 proc., Trójmieście o 10 proc. i we Wrocławiu o 11 proc. Wartość transakcji na rynku gruntów inwestycyjnych w 2012 r. wyniosła około 1,5 mld zł. Według szacunków Colliers na koniec 2013 r. ta kwota może być wyższa, ale trzeba pamiętać, że większość transakcji będzie dotyczyła rynku warszawskiego - czytamy w Pulsie Biznesu.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×