Tu jesteś:

Smart Building- czyli drewniane domy wracają do łask

Twórcy Programu „Smart Building-Budownictwo Przyszłości” zamierzają zbudować w Polsce kilka tysięcy innowacyjnych, ekologicznych mieszkań.

„Smart Building-Budownictwo Przyszłości” to pierwszy w Polsce międzynarodowy program stworzony na rzecz rozwoju technologii kompozytowo – drewnianej w budownictwie. Jest odpowiedzią na Rządowy Program Mieszkanie Plus oraz wpisuje się w działania realizowane przez Ministerstwo Ochrony Środowiska i Lasy Państwowe.

Twórcy Programu SB-BP w sposób innowacyjny i ekologiczny zamierzają zbudować kilka tysięcy mieszkań. W ramach Programu przygotowano mechanizmy prawne oraz zgromadzono środki niezbędne do finansowania budownictwa drewnianego w samorządach. Przy udziale funduszy Inwestycyjnych będą zaś obsługiwane komercyjne projekty deweloperskie.

SB-BP to także plan stworzenia Europejskiego Centrum Technologii Drewna, zbudowanie największej w Europie fabryki prefabrykatów kompozytowo-drewnianych oraz kompleksowe finansowanie tego typu budownictwa.

W Program zaangażowane są firmy z Niemiec, Ukrainy, Słowacji i Polski, .in.: Wolf System, Ledinek, Weinmann Homag Group, Hans Hundegger, Osnova Group, Bank Polskiej Spółdzielczości, Investment Service Center, Emirates&Europe Business Development, Funduszu Polsko-Ukraiński Trans-Border Fund oraz partnerzy branży budowlanej.

Firmy te działają w ramach największego w Europie Konsorcjum i wspólnie realizują projekty biznesowo-inwestycyjne. Konsorcjum oferuje wysokiej jakości technologie w obróbce drewna, projektowania budynków, produkcję prefabrykatów kompozytowo-drewnianych, szkolenia oraz kompleksowe finasowanie inwestycji. W początkowej fazie będzie działać na terenie Polski i Unii Europejskiej, a następnie na rynkach międzynarodowych.

Obecnie Konsorcjum poszukuje partnerów do budownictwa kompozytowo-drewnianego. Oferta współpracy skierowana jest przede wszystkim do deweloperów, jednostek samorządu terytorialnego, firm budowlanych oraz funduszy inwestycyjnych.

Źródło: SB-BP

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×