Tu jesteś:

Skanska zbuduje szkołę

W Elblągu podpisano dziś umowę na rozbudowę Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Wiłkomirskiego. Wykonawcą inwestycji jest firma Skanska. Kontakt opiewa na 7,4 mln zł netto i potrwa do końca sierpnia 2014 roku.

Budynek Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im K. Wiłkomirskiego składa się obecnie z dwóch skrzydeł oraz bryły sali koncertowej, znajdującej się na ich połączeniu. W obiekcie są też sale lekcyjne, pokoje i sale do nauki muzyki, pomieszczenia administracyjne, sala koncertowai gimnastyczna.

- Rozbudowa  instytucji obejmie modernizację sali koncertowej wraz z całą infrastrukturą techniczną. W obiekcie powstanie główne audytorium, sala kameralna oraz specjalnie wyciszone pomieszczenia do ćwiczeń - mówi Bartosz Janicki, Kierownik Budowy, Skanska.

Nowe pomieszczenia pełnić będą przede wszystkim dwie funkcje: koncertową i konferencyjną z przeznaczeniem na organizację wykładów oraz szkoleń. Dzięki temu w obiekcie będą mogły się odbywać koncerty, konkursy muzyczne, konferencje oraz warsztaty edukacyjne.

W ramach umowy wykonawca odpowiada również m.in. za budowę nowego dwukondygnacyjnego skrzydła szkoły, przebudowę holu szatniowego oraz sanitariów, wykonanie robót związanych z akustyką oraz nagłośnieniem sali koncertowej.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×