Tu jesteś:

Skanska wykona ekologiczny budynek w Konstantynowie Łódzkim

Centrum Badań i Innowacji PRO – Akademia

Do końca lipca 2014 roku w Konstantynowie Łódzkim powstanie budynek pasywny Centrum Badań i Innowacji PRO – Akademia. Obiekt będzie jednym z pierwszych w Polsce nowoczesnych centrów badań nad rozwojem bioenergetyki. Koszt inwestycji, którą zrealizuje Skanska, to 2,6 mln zł netto.

Będzie to jednokondygnacyjny obiekt o powierzchni prawie 500 m kw., wraz z wiatą o powierzchni ponad 85 m kw., z własnym zapleczem laboratoryjnym i technicznym.

– Zlecone nam prace obejmują wykonanie robót budowlano-instalacyjnych i częściowe wyposażenie budynku pasywnego wraz z zapleczem technicznym stanowiącym wiatę CTT OZE (Centrum Transferu Technologii w obszarze Odnawialnych Źródeł Energii) - mówi Adam Motyl, menadżer Projektu, Skanska. – Jesteśmy także odpowiedzialni za uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Wykonamy też prace budowlane związane z podłączeniem do struktury budynku tunelu aerodynamicznego, który powstaje niezależnie – wylicza Adam Motyl.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×