Tu jesteś:

Skanska rusza z projektem w Łodzi

Wojewódzkie Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości, Łódź

Na budowie Wojewódzkiego Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości i zarazem nowej siedziby Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego wmurowano kamień węgielny. Inwestycja o wartości 7,7 mln zł netto ma powstać do końca 2014 r.

Należąca do samorządu województwa Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego będzie miała nowa siedzibę. ŁARR z biurowca przy ul. Tuwima przeniesie się do zabytkowej fabryki z willą przy ul. Narutowicza 34. Zabytki te zostaną wyremontowane i zaadaptowane na biura tej agencji.

W nowym miejscu, na ok. 3200 m kw. łącznej powierzchni, prócz siedziby ŁARR SA powstanie Łódzki Inkubator Przedsiębiorczości, Klaster nowych Technologii, siedziba Stowarzyszeń, Fundacji a także siedziby organizacji działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczość w regionie.

W kompleksie znajdują się: dawny budynek mieszkalny - willa (pałacyk), fabryka, łącznik (wraz z klatką schodową i budynkiem produkcyjnym), a także budynek warsztatowy. Willa, fabryka i piwnice zostały wzniesione na przełomie XIX i XX wieku, natomiast łącznik i budynek warsztatowy w latach 50. XX wieku. W ramach tej inwestycji Skanska przebuduje, nadbuduje oraz wyremontuje te budynki z przeznaczeniem na funkcje dla Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Inwestycja rozpoczęła się od rozbiórek obiektów przy ul. Narutowicza. Równocześnie zajęliśmy się pracami konstrukcyjnymi - mówi Adam Motyl, Menadżer Projektu, Skanska.
- Zakończyliśmy już prace konstrukcyjne w magazynie i przygotowujemy się do prac wykończeniowych. Trwają prace konstrukcyjne w fabryce - wykonaliśmy tam trzy stropy żelbetowe. Obecnie wymieniamy strop nad trzecim piętrem. Do wykonania pozostanie jeden strop i więźba dachowa.

W łączniku wykonaliśmy strop pierwszego piętra, trwają natomiast prace nad stropem drugiego piętra. W dalszej kolejności przejdziemy do wykonywania nadbudowy drugiej kondygnacji.
W marcu przystąpimy do prac nad renowacją elewacji fabryki.W wilii zakończyliśmy prace rozbiórkowe. Odkrywane są zabytkowe sztukaterie. Prace renowacyjne i aranżacje wnętrz rozpoczniemy po otrzymaniu projektu uzgodnionego z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Obecnie prowadzimy renowację historycznej stolarki.We wszystkich obiektach rozpoczęliśmy wykonywanie instalacji elektrycznej i sanitarnej - wylicza Adam Motyl. Celem inwestycji jest stworzenie enklawy dla działalności, rozwoju oraz integracji środowisk ze świata biznesu i różnych grup społecznych, którym przyświeca inicjatywa rozwoju regionu łódzkiego.

Jest to kolejny remont zabytkowej willi na terenie Łodzi zrealizowany przez Skanska. W roku 2011 firma zrealizowała rewitalizację i przebudowę budynków wchodzących w skład dawnej Willi Meyera wraz z dostosowaniem ich do nowych funkcji. Obiekt został przeznaczony na siedzibę Centrum Obsługi Przedsiębiorcy oraz Departamentu Kultury Fizycznej i Sportu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×