Tu jesteś:

Skanska kupiła działkę we Wrocławiu

Green Day położony jest przy ul. Szczytnickiej 9

Skanska kupiła w przetargu ponad półhektarową działkę od Uniwersytetu Wrocławskiego. Parcela zlokalizowana jest przy ul. Szczytnickiej 11, tuż obok wybudowanego przez Skanskę biurowca Green Day.

Uniwersytet Wrocławski wystawił na sprzedaż prawo użytkowania wieczystego działki o powierzchni 0,55 ha  wraz z wraz z prawem własności posadowionego na niej budynku o powierzchni niemal 3000 mkw. Cena wywoławcza za nieruchomości wynosiła 10,95 mln zł. Zwycięzcą przetargu zostały podmioty zależne od Skanska Property Poland – Tenali Investments sp. z o.o Trikala sp. k-a. Nieruchomość wylicytowały za 11 mln 50 tys. zł.

Inwestycja na zakupionym gruncie nie ruszy jednak szybko. Uniwersytet zastrzegł sobie dwuletni termin wydania nieruchomości.
– Potwierdzamy, że Skanska wygrała przetarg na zakup działki we Wrocławiu w sąsiedztwie budowanego przez Skanska Property Poland biurowca Green Day. Na tym etapie jest zbyt wcześnie, abyśmy mogli udzielić informacji o dalszych planach związanych z tą inwestycją – mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor regionu w Skanska Property Poland.

Kilka dni temu Skanska informowała, że planuje zakupy nieruchomości pod nowe inwestycje.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×