Tu jesteś:

Skanska dokończyła KUL w Stalowej Woli

Budynek KUL w Stalowej Woli

Po pół roku prac Skanska ukończyła budynek Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli. Inwestycja trwała od 2011 roku. Obecnie trwają jeszcze procedury odbiorowe.

Skanska ukończyła stalowowolski obiekt KUL po dwóch poprzednich wykonawcach inwestycji. Dokończenie obiektu będzie kosztowało 8,9 mln zł netto. Budynek długo nie mógł doczekać się ukończenia. Budowa trwała od kilku lat, miała być gotowa w 2012 roku, a przed Skanska miała już dwóch wykonawców. W październiku ubiegłego roku Gmina Stalowa Wola podpisała ze Skanska umowę do kończenie inwestycji, która była w stanie surowym.

- Przejęliśmy budynek będący w stanie surowym. Do wykonania mieliśmy dość duży zakres robót, głównie prace wykończeniowe oraz instalacji wewnętrznych i zewnętrznych - powiedział Tomasz Dziechciarz, Menadżer Projektu, Skanska.

Obiekt, który dokończyła Skanska, jest budynkiem o pięciu kondygnacjach nadziemnych i jedną podziemną. Segment dydaktyczny KUL znajduje się przy ul. Kwiatkowskiego w Stalowej Woli. Będzie się tu mieścił Wydział Inżynierii Materiałowej KUL.  - Segment dydaktyczny KUL ma 5,8 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym prawie 3 tys. mkw. powierzchni użytkowej. W budynku znajdą się sale wykładowe oraz pomieszczenia biurowe - mówi Łukasz Kutyba, Menadżer Projektu, Skanska.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×