Tu jesteś:

Skanska będzie certyfikować swoje projekty w systemie WELL

Skanska na dobre wprowadza na rynek Europy Środkowo-Wschodniej certyfikat WELL. Jednym z pierwszych obiektów, które zostaną poddane certyfikacji, będzie polski park biurowy Spark. Skanska będzie też certyfikować swoje projekty na terenie Czech, Rumunii i Węgier.

The WELL Building Standard to system zarządzany przez międzynarodowy instytut WELL Building Institute™ (IWBI™), który koncentruje się na wpływie miejsca pracy i życia na zdrowie. Aby otrzymać certyfikację WELL, właściciel budynku zobowiązany jest poddać obiekt testom i ewaluacji. Są one przeprowadzane przez Green Business Certification Inc. – partnera IWBI, który zapewnia zgodność budynków ze wszystkimi standardami WELL, m.in. jakości powietrza i wody. System wymaga od właściciela budynku weryfikacji początkowo spełnionych założeń co trzy lata. W Polsce jednym z pierwszych budynków posiadających ten certyfikat będzie Spark budowany przez Skanska na warszawskiej Woli.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×