Tu jesteś:

Sjaelso bankrutuje. Działalność w Polsce do likwidacji

Fot. Fotolia

Na nic zdały się próby ratowania duńskiego dewelopera Sjaelso. Firmy Sjælsø Gruppen A/S, Sjælsø Danmark A/S i Sjælsø Retail A/S bankrutują. W związku z tym grupa Sjaelso nie będzie w stanie dalej wspierać działalności swoich spółek w Polsce. Najprawdopodobniej zostaną one zlikwidowane.

Wczesnym popołudniem, w piątek 16 sierpnia 2013 r., duński sąd wydał zawiadomienie o ogłoszeniu upadłości w odniesieniu do Sjaelso Gruppen A / S i spółek zależnych grupy: Sjaelso Danmark A / S i Sjaelso Retail A / S.
Upadłość to konsekwencja restrukturyzacji, o którą wystąpiło Sjaelso na początku sierpnia (pisaliśmy o niej tutaj). Zdaniem ekspertów i banków zaangażowanych w restrukturyzację grupy, nie ma podstaw do jej kontunuowania. Z takim stanowiskiem zgodził się też zarząd Sjaelso i wnioskował w sądzie o ogłoszenie bankructwa.

Kontynuowane mają być jednak następujące projekty grupy: Margretheholm, Teglholmen, Søborg,  Huse i Egå. Banki i inwestorzy zaangażowani w te przedsięwzięcia wyrazili chęć ich kontynuowania. Podobnie ma być też z drugim etapem Copenhagen Towers.

Nie ma raczej szans na kontynuacje działalności grupy Sjaelso w Polsce, Szwecji i Finlandii. Spółki córki duńskiego dewelopera mają być zlikwidowane. Mimo podjęciu dwa lata temu, decyzji o wycofaniu się z Polski, Sjaelso było jeszcze zaangażowane w dwa przedsięwzięcia w naszym kraju: projekt Galerii Handlowej Porto 55 w Elblągu oraz osiedle mieszkaniowe Scandinavian House na warszawskim Wilanowie.

Sjaelso to duńska firma deweloperska założona w 1977 r. W roku 1998 wprowadziła swoje akcje do obrotu na giełdzie w Kopenhadze.W wynikach za rok 2012 poinformowała o stracie w wysokości prawie 500 mln duńskich koron (ok. 67 mln euro). W 2011 r. grupa odnotowała stratę w wysokości prawie 1 mld koron (ok. 134 mln euro).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×