Tu jesteś:

Sieć Top Secret poprawiła sprzedaż

O 2 proc. w ujęciu r./r. wzrosła w lutym br. sprzedaż w krajowych sklepach Top Secret . W ramach głównego kanału dystrybucji sektora modowego wypracowany został jednocześnie istotny wzrost marży handlowej, co było kontynuacją pozytywnego trendu z poprzednich miesięcy. 

W rezultacie w segmencie modowym łączna sprzedaż towarów w lutym br. wyniosła ok. 14 mln zł i była o 7 proc. niższa niż w tym samym okresie poprzedniego roku. W takim samym stopniu zmniejszyła się powierzchnia punktów handlowych działających w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i DryWash osiągając na koniec lutego br. 36,3 tys. mkw. W ujęciu narastającym sprzedaż sektora modowego wyniosła ok. 29 mln zł i była 5 proc. niższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklepy internetowe marki Top Secret w Polsce oraz na Ukrainie w lutym 2018 wyniosły 2,6 mln zł co oznacza wzrost o 4 proc. w stosunku do lutego 2017 roku. W ujęciu narastającym sprzedaż sklepów internetowych Top Secret wyniosła 5,6 mln zł i była 3 proc. wyższa niż w tożsamym okresie roku poprzedniego.

W segmencie dyskontowym TXM szacunkowa sprzedaż zrealizowana w lutym br. wyniosła ok. 21 mln zł, co oznacza spadek o 3 proc. w ujęciu r./r. Narastająco od stycznia do lutego br. sprzedaż zrealizowana przez TXM wyniosła ok. 45 mln zł i była 2 proc. niższa niż w roku poprzednim. Sieć TXM na koniec lutego składała się z 397 sklepów własnych o łącznej powierzchni 105,5 tys. mkw., która była o 4 proc. wyższa niż na koniec lutego 2017. Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklep internetowy www.txm.pl w lutym br. wyniosły ok. 0,6 mln zł co oznacza spadek o 3 proc. w ujęciu r./r., a narastająco przez pierwsze dwa miesiące roku było to ok. 1,3 mln zł i było na zbliżonym poziomie co w tożsamym okresie roku poprzedniego.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×