Tu jesteś:

Shraga Weisman: myślimy o tym, żeby wejść w rynek biurowy

Osiedle Sakura na warszawskim Mokotowie

W rozmowie z Parkietem, Shraga Weisman, prezes spółki Ronson powiedział, że firma cały czas rozważ wejście w sektor biurowy i ma też abmitne plany związane z rynkiem mieszkaniowym.

Prezes Weisman powiedział, że firma czuje się silna na rynku mieszkaniowym ale w celu dywersyfikacji działania i minimalizacji ryzyka sspadku koniunktury przygląda się rynkowi biurowemu w stolicy.

– Na początek chcielibyśmy zaangażować się w realizację jakiegoś niewielkiego projektu. Zaistnienie w tym segmencie nie jest dla nas koniecznością. Dlatego zdecydujemy się na taką inwestycję, jeśli znajdziemy atrakcyjną propozycję i będziemy dysponowali gotówką – powiedział w rozmowie z Parkietem Shraga Weisman.

Obecnie w ofercie dewelopera znajduje się około 850 lokali mieszkaniowych. Spółka planuje jednak kolejne inwestycje, czeka na pozwolenie na budowę dla inwestycji Tamka, w ramach której powstanie 65 mieszkań, inwestycji Moko zlokalizowanej przy ul. Magazynowej w Warszawie, w pobliżu Galerii Mokotów. W tym tygodniu uprawomocnić ma się pozwolenie na realizację trzeciego etapu poznańskiego Chilli City. Deweloper posiada ponadto prawomocne pozwolenie na realizację drugiego etapu wrocławskiego Impressio, w ramach którego powstaną 143 mieszkania. Jak poinformował Weisman złożone został także wniosek o pozwolenie na budowę drugiego etapu szczecińskiej Panoramiki. W ramach wymienionych inwestycji powstanie łącznie około 540 mieszkań.

Zapytany przez Parkiet o plany na przyszły rok, prezes powiedział: W 2014 r. uruchomimy cztery nowe etapy naszych inwestycji w Warszawie (Verdis IV, Sakura IV, Moko II i Espresso III). Oferta powiększy się ponadto o dwa nowe projekty (Jaśminowa i Skierniewicka). W Poznaniu już w I kwartale możemy rozpocząć nowy projekt Copernicus. Aktualnie czekamy na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę. W II lub III kwartale rozpoczniemy zaś realizację drugiego etapu projektu Młody Grunwald. Na początku I kwartału złożymy wniosek o pozwolenie na budowę wrocławskiego projektu van Gogh. Jego realizację zaczniemy zapewne w II kwartale. W sumie w 2014 r. rozpoczniemy budowę tysiąca mieszkań.

Deweloper szuka także kolejnych gruntów w stolicy, przede wszystkim na Woli, Ursynowie i Mokotowie.

Źródło: Parkiet.com

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×