Tu jesteś:

Setka przy Pomorskiej (Galeria)

Odnowione wnętrza przy ul. Pomorskiej 21 w Łodzi

Odnowione wnętrza przy ul. Pomorskiej 21 w Łodzi

Wręczenie tytułu Łódzkiej Płyty Roku w budynku przy Pomorskiej 21 było setnym wydarzeniem zorganizowanym w gmachu dawnego Polskiego Towarzystwa Kredytowego od czasu rewitalizacji obiektu.

W budynku został zachowany oryginalny układ przestrzeni ogólnej (przedsionki, dawna Sala Operacyjna, klatki schodowe, dawna Sala Zgromadzeń oraz galeria). Dziewiętnastowieczne  wnętrza  po renowacji służą jako centrum biznesowo-kulturalne.

Rewitalizacja budynku rozpoczęła się w 2008 r. po przejęciu gmachu przez Grupę Fenix. Prace renowacyjne obejmowały m.in.: przywrócenie pierwotnego wyglądu elewacji (wraz z balkonami i tarasami), rekonstrukcję polichromii i sztukaterii na nowych stropach w oparciu o dostępne materiały archiwalne, adaptację piwnic oraz nieużytkowego poddasza. Pełna konserwacja z rekonstrukcją objęła zachowaną oryginalną stolarkę okienną i drzwiową wraz ze zdobieniami i okuciami, okładziny  kamiennych  posadzek  marmurowych, z  zachowaniem  pierwotnego  układu i kolorystyki oraz uzupełnienie brakujących elementów ozdobnych balustrad.

Pomorska 21 w Łodzi

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×