Tu jesteś:

Sąd ogłosił upadłość sieci sklepów Mix Electronics

Informacje o ciężkiej sytuacji i możliwości upadku sieci sklepów Mix Electronics się potwierdziły. Gorzowski sąd ogłosił upadłość firmy z możliwością zawarcia układu – podał serwis wyborcza.biz.

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim ogłosił upadłość z możliwością zawarcia układu tej znanej sieci sklepów z RTV, AGD, komputerami, komórkami. "Zarząd mieniem wchodzącym w skład masy upadłościowej pozostawiono dłużnikowi. Wierzyciele mają miesiąc na zgłoszenie swoich wierzytelności na ręce sędziego komisarza Grzegorza Urbanika" - czytamy w oświadczeniu sądu.

Firma powstała w 1991 roku i prężnie się rozwijała. W 2006 roku "Rzeczpospolita" sklasyfikowała Mix Electronics na 299. pozycji największych polskich podmiotów gospodarczych. W 2008 roku, tym razem w rankingu "Polityki", sieć podskoczyła na 190. miejsce. W 2009 roku za symboliczną kwotę 1 euro firma przejęła konkurencję - osiem hipermarketów firmy Electro World Polska.

W okresie świetności do Mix Electronics należało ponad 200 sklepów na terenie całej Polski. Dziś jest ich ok. 140. Jeszcze w 2012 roku firma snuła odważne plany rozszerzenia wpływów na polskim rynku. By uniknąć rywalizacji z grupą Metro (Media Markt, Saturn), która skupiała się głównie na dużych miastach, Mix Electronics upatrzył sobie mniejsze miejscowości – informuje serwis wyborcza.biz.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×