Tu jesteś:

Sąd ogłosił upadłość firmy Henpol

Lubelska firma budowlana Henpol kończy działalność. Sąd ogłosił we wtorek upadłość likwidacyjną spółki. Jej majątek zostanie sprzedany, a ponad 300 osób straci pracę – informuje Dziennik Wschodni.

Wnioski o upadłość Henpolu złożyło dwóch wierzycieli. 13 grudnia ub. roku z podobnym wnioskiem wystąpiła sama spółka. Henpol ma zaległości w płatnościach wobec kontrahentów i pracowników. Do tego należy doliczyć opóźnienia w opłatach na rzecz ZUS i urzędu skarbowego. Łączna kwota zaległości wynosi ponad 172 mln zł. Tymczasem wartość majątku firmy to nieco ponad 100 mln zł. We wtorek sprawą Henpolu zajął się Sąd Rejonowy Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku – informuje Dziennik Wschodni.

– Sąd ogłosił upadłość spółki, obejmującą likwidację majątku dłużnika – mówi sędzia Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Henpol był jedną z największych firm budowlanych w regionie Lublina. Spółka zatrudnia około 350 osób. Bankructwo firmy to w głównej mierze efekt strat, jakie poniosła przy budowie dróg. Zbyt niskie ceny proponowane w przetargach przypieczętowały klęskę. Do takich wniosków prowadzi lektura wniosku o ogłoszenie upadłości. Firma wskazała również, że nastąpił znaczny spadek liczby ofert na rynku budowlanym i wielu inwestorów rozwiązało umowy ze spółką.

Wśród deweloperów, którzy zakończyli współpracę z Henpolem są m.in. Wikana i NAP Invest. Henpol zajmował się jednak nie tylko budową osiedli mieszkaniowych. Lubelska firma miała realizować m.in. wilanowski Ratusz w Warszawie, galerię Dębiec w Poznaniu czy bibliotekę Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Wśród ostatnich projektów była galeria handlowa w Człuchowie oraz Centrum Badań i Rozwoju Maszyn Rolniczych przy ul. Ciepłowniczej w Lublinie – wylicza Dziennik Wschodni.

Źródło: Dziennik Wschodni

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×