Tu jesteś:

SSE Starachowice przyniosła zysk

W ubiegłym roku SSE Starachowice wykazała zysk w wysokości 700 tys. zł netto. Trwają  już rozmowy na temat możliwego przejęcia tej Strefy przez ARP.  

W ubiegłym roku Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice wykazała zysk w wysokości 700 tys. zł netto. - Jest to przyzwoity zysk, który pozwala praktycznie inwestować oraz dawać wkład własny od siebie –ocenił  prezes Marcin Perz.

Trwają już rozmowy na temat możliwego przejęcia Strefy Starachowice przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP). Ich celem jest zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej w woj. świętokrzyskim.

Wiceprezes ARP Dariusz Śliwowski liczy na to, że w I półroczu 2018 r. Agencja stanie się właścicielem strefy. Jak zaznaczył, 73 proc. akcji należy do inwestora - spółki z grupy Zasada, ponad 20 proc. - do Skarbu Państwa, a  kilka procent do miasta Starachowice. ARP chce przejąć cały pakiet właścicielski i wtedy zasadne będzie inwestowanie dużych środków w uzbrojenie terenów, budowę hal i faktyczne odpowiadanie na zainteresowanie przedsiębiorców.

Przed świętami została złożona oferta dla grupy Zasada ze strony ARP. Prawdopodobnie ciągu 2-3 miesięcy dojdzie do zmiany akcjonariatu, gdyż każdej ze stron bardzo na tym zależy. ARP widzi bardzo duży potencjał w zjednoczeniu w jednym podmiocie całego potencjału byłych terenów po Centralnym Okręgu Przemysłowym.

Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice SA obejmuje 15 podstref w województwach: świętokrzyskim (m.in. Starachowice, Końskie, Ostrowiec Świętokrzyski, Kielce, Morawica), lubelskim (Puławy), opolskim (Tułowice), mazowieckim (Iłża, Szydłowiec) i łódzkim (Mniszków). Ich łączna powierzchnia przekracza 707 ha.

Agencja Rozwoju Przemysłu to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE EURO-PARK MIELEC oraz TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. 

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×