Tu jesteś:

Rzeszów chce kupić biurowiec Centrum 2000

Urząd Miasta chce kupić charakterystyczny biurowiec Centrum 2000 przy al. Armii Krajowej w Rzeszowie. Na transakcję musi znaleźć w budżecie ok. 20 mln zł – informuje GW Rzeszów.

11-kondygnacyjny biurowiec powstał w 2000 r. Był wtedy jednym z najnowocześniejszych budynków Rzeszowa - ze szklano-aluminiową elewacją i ponad 5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Przez wiele lat był wynajmowany przez Asseco Poland.  
Niedawno Urząd Miasta zrezygnował z planów wybudowania za 100 mln zł nowego, 55-metrowego biurowca na swoją siedzibę. Zamiast tego, chce odkupić biurowiec Centrum 2000. Rzeszowski magistrat mieści się bowiem w kilkunastu budynkach rozrzuconych na sporym obszarze miasta. Wiele z nich to obiekty zabytkowe, których nie można przebudować, a dla niektórych wydziałów Ratusz wynajmuje powierzchnie biurowe.  Za wynajem płaci rocznie 300 tys. zł.  – Biurowcem od lat zarządza syndyk. Próbuje sprzedać tę nieruchomość, jak dotąd bezskutecznie. Ostatnia cena, o której wiemy, to ponad 20 mln zł - mówi mówi gazecie Grzegorz Tarnowski, szef rzeszowskiego BGM - W tym tygodniu będziemy chcieli dokładnie obejrzeć ten budynek i sprawdzić, czy nadaje się na potrzeby urzędu miasta – zapowiada.

Źródło: GW Rzeszów

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×