Tu jesteś:

Rusza budowa Dolnośląskiego Inkubatora Technologicznego

Rusza budowa Dolnośląskiego Inkubatora Technologicznego wraz z Centrum Innowacji we Wrocławiu. Projekt skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Inkubator i Centrum będą się mieściły przy alei Kasztanowej. Prace remontowe pochłoną blisko 9 mln zł i mają się zakończyć jesienią 2014 roku. Będzie to drugi inkubator w stolicy Dolnego Śląska, realizowany przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej.
Dyrektor zarządzająca Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Agnieszka Mąka zapowiada, że Centrum Innowacji będzie miejscem wspierania osób, które podejmują innowacyjną działalność gospodarczą, oraz firm, które chcą rozwijać dotychczasową. "Znajdą tu swoje miejsce firmy produkcyjne i usługowe, które potrzebują nowoczesnej infrastruktury i miejsca na badania oraz rozwój" - dodała.
Według prezesa DAWG Tomasza Tykierko, największą zaletą tego typu ośrodków jest wsparcie otoczenia biznesu, polegające na transferze informacji, wyspecjalizowanym doradztwie oraz pomocy marketingowej. "Przystępujemy do realizacji projektu ze względu na olbrzymie zainteresowanie tego typu ośrodkami, które stwarzają bardzo dobre warunki do rozwoju małych firm i przedsiębiorczości" - podkreślił.
Od roku przy alei Kasztanowej we Wrocławiu działa pierwszy inkubator DAWG. "W ciągu kilku miesięcy udało nam się zapewnić w nim stuprocentową frekwencję. Wszystkie powierzchnie biurowe zostały wynajęte. W tej chwili w inkubatorze swoje siedziby ma trzydzieści firm. Oprócz tego setki przedsiębiorców korzystają tam ze wsparcia doradczego" - informuje Mąka.
W pierwszym roku umowy najmu czynsz za wynajmowaną powierzchnię biurową jest niższy o 30 proc., a w drugim roku o 15 proc. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą korzystać bezpłatnie z sali VIP oraz wynajmować sale konferencyjne na preferencyjnych warunkach. Dużym ułatwieniem jest wspólny sekretariat, prowadzony przez DAWG.
"Można znaleźć u nas firmy z branży informatycznej i marketingowej, firmy zajmujące się pośrednictwem w nieruchomościach, rzeczoznawstwem majątkowym, organizacją eventów, zarządzaniem, doradztwem finansowym, projektowaniem, usługami inżynieryjnymi, a nawet doradztwem żywieniowym. Mamy już kolejkę chętnych na powierzchnie biurowe w inkubatorze, który powstanie jesienią" - powiedziała Elżbieta Misiak z DAWG.
W przyszłości DAWG zamierza rozwijać działalność inkubatorów na terenie całego Dolnego Śląska. "Nie chcemy ograniczać się tylko do największych aglomeracji, ale rozwijać także te mniejsze. W grę wchodzą m.in. Jelenia Góra czy Kłodzko. Chodzi o kompleksowe oferty dla osób, które myślą o własnym biznesie" - dodała.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×