Tu jesteś:

Rozbudowa molo w Międzyzdrojach

Molo w Międzyzdrojach

Budowę hotelu, centrum handlowego i pomostu z gondolą, która ma się zanurzać w Bałtyku, przewidują plany rozbudowy molo w Międzyzdrojach. Pomysłodawcą projektu jest niemiecka firma Adler-Schiffe, a inwestycja ma kosztować 120 mln zł.

Molo w Międzyzdrojach ma prawie 400 metrów długości i należy do najdłuższych w Europie. Jego zasadniczą część, wraz z przystanią dla statków, 10 lat temu za 2 mln euro wybudowała spółka Adler-Schiffe. Firma przejęła obiekt w 40-letnie zarządzanie. Zdaniem szefa spółki Svena Paulsena, koncepcja przebudowy molo spowoduje, że miasto „wyjdzie w morze”. Przyznał, że spółka poszukuje partnerów, z którymi zrealizuje te plany i prowadzi już wstępne rozmowy z zainteresowanymi.

Rozbudowane molo miałoby kształt litery Y, na której ramionach - po stronie wschodniej znajdzie się obecna przystań morska, a po stronie zachodniej pomost z gondolą zanurzeniową. Hermetycznie zamknięta gondola zanurzy się do wody, zabierając na pokład ok. 40 ludzi. Będą oni mogli przez szyby oglądać faunę i florę morską.

Na molo miałyby powstać dwa nowe obiekty - centrum handlowo-usługowe z apartamentami oraz sześciopiętrowy hotel Baltic Twin Towers. Zgodnie z projektem wysokość hotelowych bliźniaczych wież sięgnie 50 m, a całkowita powierzchnia użytkowa wynosić będzie ponad 6 tys. mkw. Ani centrum, ani hotel, które miałyby stanąć na głównej linii molo, nie utrudnią życia spacerowiczom. Przedstawiciele Adler-Schiffe szacują, że realizacja inwestycji trwałaby od 5 do 10 lat.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×