Tu jesteś:

Rosyjski Luxoft zainwestuje we Wrocławiu

W przyszłym roku firma Luxoft, oferująca usługi rozwoju i wsparcia oprogramowania, otworzy drugi już oddział w Polsce. Po Krakowie przyszedł czas na Wrocław – poinformowała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Luxoft będzie jednym z największych inwestorów z branży IT w Polsce. W marcu przyszłego roku firma ma zatrudnić 300 osób, za dwa lata liczba etatów wzrośnie do 750.
– To pierwszy duży rosyjski projekt w Polsce. Z dala od politycznego zgiełku i sporów o inwestycje rosyjskie w sektorze paliwowym, w Krakowie wyrosła spora firma, i to działająca w sektorze IT. Okazuje się, że kiedy odłączy się nerwowych polityków, można dzięki kapitałowi rosyjskiemu stworzyć dobre kilka setek miejsc pracy dla polskich specjalistów – mówi Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
Luxoft to firma założona w 2000 r., która została wydzielona z notowanej we Frankfurcie IBS Group. Firma może pochwalić się corocznym wzrostem przychodów o 30 proc., który w 2011 r. wyniósł 274 mln USD. Luxoft specjalizuje się w usługach IT dla firm z sześciu branż: finansowej, energetycznej, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej, lotniczej i technologicznej. Firma zatrudnia na świecie blisko 6 tys. specjalistów, w tym głównie informatyków. Ma około 100 klientów, z czego 30 proc. pochodzi z listy Fortune 500.

Źródło: PAIIZ

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×