Tu jesteś:

Rośnie chiński apetyt na europejskie inwestycje

Fot. Fotolia

Europa Capital, część amerykańskiego Rockefeller Group i Ilex Partners Limited – firma specjalizująca się w doradztwie na chińskim rynku nieruchomości, podpisały porozumienie o długofalowej współpracy. Polegała ona będzie na pozyskiwaniu oraz utrzymywaniu relacji z inwestorami i deweloperami w Chinach chcącymi inwestować w Europie.

Od 2005 r chińskie inwestycje na kontynencie europejskim wzrosły pięciokrotnie i osiągnęły w 2012 r. poziom 77 mld dolarów. Charles Graham, założyciel Europa Capital twierdzi, że w nadchodzących latach kapitał chiński będzie coraz bardziej wpływową siłą inwestycyjną na europejskim rynku nieruchomości. – Chociaż znaczna część z chińskich inwestycji w nieruchomości koncentrowała się dotychczas w Wielkiej Brytanii, a zwłaszcza w Londynie, Europa Capital spodziewa się, że Europa kontynentalna stanie się celem dla inwestorów poszukujących atrakcyjnych stóp zwrotu – dodaje.

Europa Capital i Ilex Partners mają ze sobą współpracować, aby zaspokoić rosnący apetyt chińskich funduszy, ubezpieczycieli i deweloperów na  zagraniczne inwestycje. – Europa Capital jest idealnym partnerem dla chińskich inwestorów chcących inwestować w europejskim sektorze nieruchomości. Wierzymy, że połączenie imponujących osiągnięć Europa Capital europejskim rynku nieruchomości oraz obszernej wiedzy Ilex w Chinach wygeneruje ogromne możliwości dla chińskich inwestorów zainteresowanych europejskim rynkiem nieruchomości – mówi William Stonor, CEO Ilexu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×