Tu jesteś:

Robyg z finansowaniem dla inwestycji na Mokotowie

Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg SA

Grupa Robyg podpisała umowę o wspólnym przedsięwzięciu (joint venture) w zakresie inwestycji na warszawskim Mokotowie. Porozumienie dotyczące sprzedaży przez Robyg SA na rzecz NCRE II Investments Limited (NCRE II) 49 proc. udziałów w spółce Robyg Mokotów Investment Sp. z o.o. – która realizuje projekt deweloperski w warszawskiej dzielnicy Mokotów – oraz współpracy w zakresie realizacji tej inwestycji. Umowa pomiędzy Rbyg SA i NCRE II obejmuje finansowanie projektu ze strony NCRE II o łącznej kwocie w wysokości do 40 mln zł.

„Umowa dotycząca spółki Robyg Mokotów Investment zapewni Grupie Robyg szybszy zwrot kapitału zainwestowanego w projekt. Łączną kwotę w wysokości do 40 milionów zł pozyskaną z transakcji spółka jest obecnie w stanie przeznaczyć na realizację kolejnych inwestycji oraz dywersyfikację przyszłych przedsięwzięć. Grupa Robyg posiada bogate doświadczenie w zakresie dywersyfikacji ryzyka inwestycyjnego w spółkach zależnych, odpowiedzialnych m.in. za realizacje takich inwestycji jak: City Apartments, Osiedle Kameralne czy Young City. Posiadanie przedsięwzięć typu joint venture pozwalają spółce na pozyskanie kapitału umożliwiającego dynamiczne poszerzszanie oferty. Realizacja umowy nastąpi po uzyskaniu zgody Prezesa Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na utworzenie przez NCRE II i Robyg SA wspólnego przedsiebiorcy w ramach nowego projektu na Mokotowie. Grupa Robyg nie wyklucza współpracy z NCRE II przy okazji realizacji kolejnych projektów. Jest to jeden z elementów obecnej strategii spółki ukierunkowanej na realizację tegorocznego celu, jakim jest osiągnięcie wyniku kontraktacji na poziomie 2000 mieszkań” – powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg SA.

W sierpniu Grupa Robyg podpisała umowę nabycia działki o powierzchni 85 tys. mkw. w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Łączna cena netto za nieruchomość wynosi 68,5 mln zł. Nowo zakupiony teren umożliwi wybudowanie około 1000 lokali mieszkalnych i około 6000 mkw. powierzchni komercyjnej. Działka jest zlokalizowana w zielonej części Mokotowa między ulicą Puławską i ulicą Sikorskiego. Zgodnie z wcześniej przyjętą strategią rozwoju Grupa Robyg rozpoczyna działalność w kolejnej już dzielnicy Warszawy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×