Tu jesteś:

Ringwood Financial może przejmować PHN

Biurowiec Kaskada należący do PHN

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez spółkę Ringwood Financial kontroli nad Polskim Holdingiem Nieruchomości – poinformował UOKiK w komunikacie.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji. Ringwood Financial (zarejestrowany na Cyprze podmiot z grupy Radius) jest spółką holdingową stojącą na czele grupy przedsiębiorców prowadzących na terenie Warszawy działalność m.in. w zakresie najmu i zarządzania nieruchomościami biurowymi, magazynowymi i handlowo-usługowymi. Polski Holding Nieruchomości zajmuje się wynajmem, sprzedażą i administrowaniem nieruchomościami. UOKiK poinformował także, że w wyniku koncentracji Ringwood Financial za pośrednictwem swojej spółki celowej obejmie mniejszościowy pakiet akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości, a także uzyska uprawnienia, które umożliwią mu wywieranie decydującego wpływu na PHN.

Nie jest jednak pewne czy to właśnie Ringwood Financial przejmie kontrolę nad Polskim Holdingiem Nieruchomości. W ocenie MSP optymalnym rozwiązaniem jest dwuetapowość procesu. Pierwszym etapem będzie sprzedaż mniejszościowego pakietu akcji PHN poprzez oferowanie ich w ramach oferty publicznej. Dopiero po upublicznieniu spółki, planowane jest niezwłoczne rozpoczęcie drugiego etapu – zmierzającego do zaoferowania znaczącego pakietu akcji inwestorowi branżowemu.
W odpowiedzi na znaczące zainteresowanie ofertą PHN wśród inwestorów branżowych, które pojawiło po złożeniu oferty przez grupę Radius, MSP planuje przeprowadzenie procesu prywatyzacji w sposób umożliwiający wszystkim zainteresowanym podmiotom przeprowadzenie odpowiednich analiz i złożenie ofert na nabycie znaczącego pakietu akcji PHN.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×