Tu jesteś:

Rewitalizacja przywraca życie miastu

Magdalena Bartkiewicz-Podoba, dyrektor generalny Liebrecht & wooD Poland

Jednym z najważniejszych zagadnień, poruszanych podczas trwających obecnie targów MIPIM 2018 w Cannes, jest rozwój i przyszłość współczesnych miast. Rynek nieruchomości musi skutecznie zmierzyć z wyzwaniami, jakie stawiają przed nim coraz bardziej wymagający i  świadomi własnych potrzeb użytkownicy miast - podkreśla Magdalena Bartkiewicz-Podoba, dyrektor generalny Liebrecht & wooD Poland. 

Projekty deweloperskie mają być zróżnicowane zarówno pod względem funkcji, które pełnią, ale także tego, komu służą. Powinny sprostać wzrastającym oczekiwaniom nowego pokolenia demograficznego, tzw. milenialsom – z jednej strony wymagającym odbiorcom przywykłym do zaawansowanych udogodnień technologicznych, a z drugiej świadomym obywatelom świata, wrażliwym na zagrożenia środowiska naturalnego. Jednocześnie nowe budynki muszą uwzględniać potrzeby starzejącego się, europejskiego społeczeństwa. 

Inwestorzy i deweloperzy, którzy pragną tworzyć projekty ponadczasowe, coraz częściej zwracają się ku rewitalizacji dawnych terenów przemysłowych, starych fabryk lub opuszczonych obiektów. Jednak "rewitalizacja", zwykle kojarzona z projektami typu brownfield, nie oznacza wyłącznie odnawiania budynków. 

Centrum Praskie Koneser jest przykładem projektu rewitalizacyjnego, który wpisuje się w trendy kształtowania przestrzeni miejskiej. Dawna Warszawska Wytwórnia Wódek jest na nowo przywracana stolicy. Projekt połączy wiele funkcji: biurową, mieszkaniową, handlową, hotelową i konferencyjno-wystawienniczą. Zdecydowaliśmy się na przeznaczenie aż 30 proc. powierzchni handlowej na restauracje, bary, kluby i kawiarnie. Na terenie Centrum Praskiego Koneser zostanie ulokowane Muzeum Polskiej Wódki oraz liczący pół hektara Plac Konesera, z przeznaczeniem na różnorodne wydarzenia publiczne. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×