Tu jesteś:

Resort gospodarki planuje poszerzyć pomorską strefę ekonomiczną

Ministerstwo Gospodarki chce włączyć do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ponad 72 ha - zakłada projekt rozporządzenia przygotowany przez resort. Dzięki tym zmianom obszar strefy będzie miał 1452 ha i może powstać co najmniej 270 nowych miejsc pracy.

Nowe obszary, które zostaną włączone do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obejmą tereny Bydgoszczy, Włocławka, Brodnicy i Inowrocławia, gdzie funkcjonują zakłady, w których realizowane będą nowe inwestycje. Chodzi o branże: metalową, chemiczną i higieniczno-medyczną.

"Zaplanowane projekty inwestycyjne mają charakter innowacyjny i przyczynią się do wzrostu konkurencyjności polskiego przemysłu" - powiedział cytowany w piątkowym komunikacie wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Według resortu nowe inwestycje mają polegać na rozbudowie i modernizacji zakładu produkującego pompy, zawory, wymienniki ciepła i homogenizatory, fabryki wytwarzającej granulat PET, zakładu materiałów opatrunkowych oraz przedsiębiorstwa chemicznego.

Łączna kwota nakładów inwestycyjnych w poszerzonej strefie ma wynieść ok. 431 mln zł.

Komitet Rady Ministrów 20 lutego przyjął projekt rozporządzenia w sprawie rozszerzenia strefy.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje dwadzieścia dwie podstrefy w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim oraz wielkopolskim. To jedna z czternastu takich stref działających w Polsce.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×