Tu jesteś:

Remont kamienicy w centrum Lublina coraz bliżej końca

Kończy się remont zabytkowej kamienicy u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Krótkiej. Powstały tam eleganckie apartamenty oraz "Dom Mody Ada i Adam”. Inwestor zapowiada otwarcie za kilka dni.

Elewacja budynku od strony Krakowskiego Przedmieścia jest już niemal gotowa. Budowlańcy nanoszą ostatnie poprawki.

Właścicielom budynku udało się połączyć historyczne elementy z nowoczesnymi detalami. Specjaliści odnowili zabytkowe zdobienia elewacji. Na parterze zamontowano obszerne witryny, sięgające poziomu ulicy.

Gmach przy Krakowskim Przedmieściu 51 to pod względem architektonicznym jeden z najcenniejszych budynków w centrum Lublina. Pochodzi z przełomu XIX i XX w. W latach 70. ubiegłego wieku budynek zdobył nawet tytuł "miss lubelskich kamienic”. Budynek przez wiele lat czekał na gruntowny remont. Teraz został odnowiony od fundamentów po elewację. Na dwóch ostatnich piętrach powstały apartamenty. Wszystkie są już wynajęte. Mieszkania zaprojektowano również w przyległej do budynku oficynie.

Przed remontem na parterze kamienicy działał salon mody damskiej "Ada”. Na czas prac budowlanych przeniesiono go do budynku przy Krakowskim Przedmieściu 70, gdzie od lat działa "Adam” – salon z odzieżą dla panów. Obie kamienice mają tych samych właścicieli. Teraz salony z odzieżą wracają pod numer 51. Powstanie tam Dom Mody Ada i Adam. Zajmie ponad 300 mkw. na parterze i pierwszym piętrze. Otwarcie zaplanowano na najbliższy poniedziałek - informuje Dziennik Wschodni.

Źródło: Dziennik Wschodni

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×