Tu jesteś:

Rekordowy rok dla Grupy ROBYG

Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej ROBYG SA.

Grupa ROBYG osiągnęła w 2013 roku przychody w wysokości 485,9 mln zł, czyli o ponad 20 proc. więcej w porównaniu do 2012 roku.

- W 2013 roku osiągnęliśmy rekord kontraktacji z wynikiem 1731 lokali, co uplasowało nas jako lidera wśród polskich deweloperów giełdowych. Tak dobry wynik znalazł oczywiście odzwierciedlenie w osiągniętych przez Grupę ROBYG wynikach finansowych i jest efektem realizowania przez Zarząd strategii, sprawności naszego zespołu sprzedażowego, bardzo dobrego dopasowania oferty do potrzeb rynku, jak i sprawnego zarządzania finansami firmy -  mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej ROBYG SA.

Ekonomiczny zysk netto sięgnął 71,2 mln zł i wzrósł o ponad 6 proc.. Z wypracowanego zysku za rok 2013 zarząd rekomenduje akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 8 groszy na akcję, co stanowi około 30 proc. zysku ekonomicznego netto spółki

- Przyjęliśmy plan inwestycyjny na lata 2014-2016, który zakłada przeznaczenie do 150 mln zł na zakup nieruchomości pod inwestycje na terenie Warszawy. Naszym celem jest nie tylko utrzymanie dotychczasowego poziomu kontraktacji, ale i wypracowywanie jak największej wartości dla akcjonariuszy m.in. przez osiągnięcie marży brutto na poziomie 20 proc. - poinformował Oscar Kazanelson.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×