Tu jesteś:

Rekordowe targi Expo Real 2018

Organizator Expo Real (Messe München) podsumował tegoroczne targi, które odbyły się od 8 do 10 października. Wzięło w nich udział 44536 uczestników - 6,6 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Podczas targów wystawiło się 2095 firm. Wyniki rynku nieruchomości w ocenie organizatorów w pierwszej połowie 2018 r. były najlepsze od 2007 r.

"EXPO REAL 2018 odzwierciedla dobrą koniunkturę w sektorze nieruchomości i osiąga nowy rekord. Podczas targów wystawiło się 2 095 firm, miast i regionów. W 2017 roku liczba ta wyniosła 2 003 ", mówi Klaus Dittrich, prezes i dyrektor generalny Messe München. Największy wzrost odnotowano wśród wystawców z Wielkiej Brytanii (wzrost z 16 do 47 wystawców). Ogólna liczba uczestników targów wzrosła o 6,6 procent i wyniosła 44 536. Wśród nich byli prezydenci i burmistrzowie 24 europejskich miast. W sumie do Monachium na targi przybyło około 100 przedstawicieli miast i szefów rządu.

W targach uczestniczyły również start-upy, które znalazły partnerów i inwestorów podczas Forum Innowacji w Nieruchomościach. Wśród nowych wystawców znaleźli się głównie inwestorzy i zarządzający aktywami, jak na przykład Aviva Investors. Główne tematy dotyczyły szans i zagrożeń w kontekście kryzysu gospodarczego sprzed 10. lat oraz globalnych inwestycji w obecnej fazie cyklu koniunkturalnego.

Daleko idące zmiany w branży nieruchomości przynosi cyfrowa transformacja. W Forum Innowacji w branży nieruchomości wzięło udział ponad 60 nowych firm technologicznych. Był to równie jedne z głównych tematów konferencji.  Coen van Oostrom, założyciel i dyrektor generalny firmy EDGE Technologies, zwrócił uwagę, że "wykorzystanie Big Data w inteligentnych budynkach umożliwia podejmowanie decyzji w oparciu o przewidywalne wzorce zachowań”. Tematyka cyfryzacji była obecna również na stoiskach: w Grand Plaza dyskutowano jak przyciągnąć klientów online i offline w handlu detalicznym; firmy logistyczne omawiały pomysły na dostawy "ostatniej mili"; a biznes hotelowy szukał sposobów przełamanie barier związanych funkcjonowaniem procesów biznesowych w nieruchomości hotelowej.  

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×