Tu jesteś:

Redefine Properties i Echo Investment finalizują transakcję

Redefine Properties, jeden z największych funduszy REIT w Republice Południowej Afryki, notowany na giełdzie w Johannesburgu, przejmuje 75 proc. udziałów w Echo Prime Properties (EPP) - spółce kontrolującej wszystkie aktywa komercyjne grupy Echo Investment. Pozostałe 25 proc. udziałów w tej spółce zostanie w Echo Investment.

Jest to finalizacja umowy zawartej 1 marca br. między Echo Investment S.A. a Redefine, której wejście w życie było uzależnione od zgody Komisji Europejskiej.

Spółka z udziałem Redefine i Echo Investment będzie miała formułę zbliżoną do funduszu typu REIT. Zgodnie z umową będzie też miała w ciągu trzech najbliższych lat prawo złożenia pierwszej oferty zakupu części obiektów biurowych, bądź handlowych obecnie budowanych lub projektowanych przez Echo Investment. Zakładając nabycie wspomnianych aktywów, wartość portfela EPP wzrośnie do ponad 1,7 mld Euro. Celem strategicznym firmy jest dalsze rozszerzanie portfela o atrakcyjne aktywa komercyjne.

Prezes Echo Investment, Nicklas Lindberg, wyraził satysfakcję ze sfinalizowania transakcji i raz jeszcze podkreślił, że współpraca z południowo afrykańskim funduszem to nowe możliwości rozwoju i ekspansji dla kierowanej przez niego firmy.

"Rozpoczęcie długoterminowej współpracy z takim partnerem, jak Redefine, to nie tylko potwierdzenie potencjału Echo Investment, ale także solidna baza do umacniania naszej pozycji w kraju i budowania ekspansji za granicą” – mówi Nicklas Lindberg, prezes zarządu Echo Investment S.A.

W transakcji Echo Investment doradzały: JLL i bank UBS odpowiedzialne za doradztwo transakcyjne, Weil, Gotshal & Manges za doradztwo prawne, EY za podatkowe, Linklaters, Gleeds, Hill i WSP za vendor due diligence, a CBRE dokonało wyceny aktywów Echo na potrzeby transakcji.

Doradcami funduszu Redefine byli: Java Capital, Savills oraz kancelarie prawne Pinsent Masons; Cliffe Dekker Hofmeyr oraz Kochański Zięba & Partners.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×