Tu jesteś:

Redan zawarł umowę inwestycyjną

Zarząd Redan podpisał umowę inwestycyjną dotyczącą sprzedaży inwestorowi finansowemu 21 Concordia mniejszościowego pakietu spółki Adesso za 35 mln zł. Uzgodniono wprowadzenie akcji Adesso, zarządzającego działalnością dyskontowej sieci TextilMarket, do obrotu na GPW do końca 2015 r.

Zarząd Redanu zawarł 28 sierpnia br. umowę inwestycyjną z 21 Concordia 1 S. a r.l., której przedmiotem jest objęcie przez inwestora finansowego 25,12% kapitału zakładowego Adesso za
35 mln zł. Fundusz będzie miał również prawo do zakupu dodatkowego pakietu 10,76 proc. udziałów Adesso za 15 mln zł. Opcja zakupu dodatkowego pakietu będzie mogła zostać wykonana w terminie 6 miesięcy od daty nabycia pierwszej puli akcji.

Umowa zostanie zrealizowana po spełnieniu warunków zawieszających, związanych m.in. z uzyskaniem zgody wierzycieli Grupy na zwolnienie zabezpieczeń z majątku Adesso.

„Zawarta umowa inwestycyjna potwierdza zainteresowanie inwestora finansowego zakupem mniejszościowego pakietu Adesso, o czym informowaliśmy w ostatnim czasie. Uzgodniona
z funduszem wartość transakcji przekłada się na wycenę całego Adesso na poziomie 140 mln zł. Jest to wycena znacznie powyżej aktualnej kapitalizacji całej Grupy Redan, która naszym zdaniem jest mocno niedoszacowana przez rynek.” – powiedział Bogusz Kruszyński, Wiceprezes Zarządu Redan SA. „Sieć TextilMarket jest w bardzo dobrej kondycji finansowej i systematycznie poprawia osiągane wyniki. Realizacja projektu inwestycyjnego wraz z konsekwentnym wykonaniem strategii dla części modowej zaowocuje w sumie z poprawą zysków części dyskontowej, znaczącą poprawą wyników całej Grupy. Spowoduje, to że cena akcji Redan powinna szybko osiągnąć wartość rynkową i docelowo ją przekroczyć.”

Zarząd Redanu wraz z inwestorem finansowym uzgodnili przeprowadzenie pierwotnej publicznej emisji akcji (IPO) spółki Adesso do końca 2015 r. i wprowadzenie akcji do obrotu na ryku regulowanym GPW.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×