Tu jesteś:

Redan podsumowuje segment modowy

Segment modowy Grupy Redan w październiku br. osiągnął 24 mln zł obrotów co oznacza 4 proc. spadek w ujęciu r./r. Jest to konsekwencja zmniejszenia powierzchni handlowej i planowego przeniesienia sprzedaży marki Troll do kanału e-commerce. Natomiast sprzedaż w sklepach Top Secret w Polsce, czyli w kluczowym kanale dystrybucji segmentu modowego systematycznie rośnie poprawiając jednocześnie uzyskiwaną marżę. 

W segmencie modowym łączna sprzedaż towarów w październiku br. wyniosła ok. 24 mln zł i była o 4 proc. niższa względem ubiegłego roku. Spadek wynika przede wszystkich ze zmniejszenia o 8 proc. powierzchni punktów handlowych działających w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i DryWash, co jest konsekwencją celowej zmiany dystrybucji marki Troll i przeniesienia jej sprzedaży głównie do kanału internetowego.

Obroty całego segmentu modowego narastająco od początku roku wyniosły ok. 187 mln zł i były o 4 proc. niższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. 

Z kolei szacunkowa sprzedaż zrealizowana w segmencie dyskontowym TXM w październiku br. wyniosła około 36 mln zł, co oznacza spadek o 1 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku. Sieć TXM na koniec października br. składała się z 401 sklepów własnych o łącznej powierzchni 105,7 tys. mkw, która była o 15 proc. wyższa niż na koniec października 2016 r. 

W ujęciu narastającym sprzedaż TXM wyniosła ok. 301 mln zł i była wyższa o ok. 2 proc. w porównaniu do sprzedaży osiągniętej w tożsamym okresie roku poprzedniego. 

W efekcie Grupa Redan w październiku br. osiągnęła około 60 mln zł przychodów, czyli o 2 proc. mniej niż w tym samym okresie rok temu. Powierzchnia całej sieci sprzedaży Grupy Redan na koniec października wyniosła 143,4 tys. mkw., co oznacza wzrost o 8 proc. w odniesieniu do października 2016. Narastająco po dziesięciu miesiącach tego roku obroty Grupy Redan wyniosły łącznie około 488 mln zł i były niższe o ok. 0,6 proc. w ujęciu r./r. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×