Tu jesteś:

Ratuszowa 6 – nowe miejsce na mapie Warszawy

Ratuszowa 6

Posesja sąsiadująca z warszawskim Parkiem Praskim, na której ma powstać centrum kulturalno-gastronomiczne Ratuszowa 6, już teraz staje się miejscem spotkań w stolicy.

Zapomniany dotąd kwartał zabudowy poprzemysłowej przy Ratuszowej 6 na warszawskiej starej Pradze zyskał nową tożsamość. Na terenie parceli zaczął działać nowy, warszawski Targ Śniadaniowy.

Targ Śniadaniowy przy Ratuszowej będzie funkcjonował do czasu rozpoczęcia realizacji inwestycji, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Biobazaru, który działał w fabryce Norblina przy Żelaznej przed rozpoczęciem rewitalizacji obiektu. Budowa kulturalno - gastronomicznego centrum Ratuszowa 6 ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Czterokondygnacyjny obiekt o powierzchni całkowitej 2,8 tys. mkw., który powstanie na 4,4 ha działce, zatopiony będzie w zieleni. Z okolicznymi terenami parkowymi integrować będzie się także dzięki zielonym dachom i tarasom.

Źródło: Walter Herz

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×