Tu jesteś:

Rank Progress: zmiany w radzie nadzorczej z konfliktem w tle?

Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress SA.

Ciekawy przebieg miało ostatnie nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy dewelopera komercyjnego. W jego wyniku jeden z dwóch największych akcjonariuszy Rank Progress pożegnał się ze sprawowaną od wielu lat funkcją przewodniczącego rady nadzorczej. Przepadła też zgłoszona przez niego propozycja, by 2 września odbyło się kolejne NWZA spółki - podaje Parkiet.

Taką formę wyboru rady Andrzej Bartnicki, czyli jeden z głównych akcjonariuszy i współzałożycieli Rank Progress, proponował już w trakcie wspomnianego walnego. Uzasadniał to tym, że dopiero w dniu NWZA dowiedział się „jak dalekie zmiany chce wprowadzić jego wspólnik". Wniosek ten został jednak odrzucony w związku z tym, że takiego punktu nie było w porządku obrad, a na walnym nie był rezprezentowany cały kapitał zakładowy giełdowej spółki.

Bartnicki głosował co prawda przeciw podjęciu niektórych uchwał. Nie miał jednak szans na przegłosowanie Jana Mroczki, prezesa Rank Progress i drugiego współzałożyciela. Mroczka wraz z należącymi do niego cypryjskimi spółkami miał bowiem 50,51 proc. głosów na walnym. Bartnicki i należąca do niego firma wspólnie mieli zaś ich 46,12 proc. Drugiemu inwestorowi pozostało zatem zgłoszenie sprzeciwu do uchwały w sprawie przyjęcia porządku obrad - informuje Parkiet.

Jan Mroczka, zapewnia, że nie ma mowy o konflikcie między akcjonariuszami. - Co najwyżej doszło do pewnej różnicy zdań. Pan Bartnicki zgłosił sprzeciw do jednej z podjętych uchwał, gdyż był zdziwiony tym, że zaproponowałem wprowadzenie do rady nadzorczej osób, które zostały ostatecznie powołane w jej skład - mówi. - Każdy ma prawo podejmować decyzje na tak lub na nie i informować, że sprzeciwia się niektórym uchwałom. Zgłoszenie sprzeciwów nie jest w żadnym wypadku przejawem konfliktu - dodaje.

Źródło: Parkiet/Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×