Tu jesteś:

Raben przejmie niemiecką spółkę TGL TransportLogistik

Operator logistyczny Grupa Raben, którego centrala mieści się w Robakowie koło Poznania, poinformował o podpisaniu umowy przejęcia niemieckiej spółki TGL TransportLogistik należącej do grupy spółek The Green Line. Transakcja zostanie sfinalizowana 1 października po uzyskaniu pozytywnej opinii władz antymonopolowych.

Raben Trans European Germany przejmuje spółkę z Schuettorf łącznie z wszystkimi dostawcami, aktywami i klientami firmy, a także pracownikami, którym Raben planuje zapewnić stabilne miejsca pracy. Przejęcie „jest elementem strategii rozwoju grupy w Niemczech”.

-Osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w tworzeniu własnej niezależnej sieci dystrybucyjnej na terenie Niemiec, ponieważ jest to nasza trzydziesta własna lokalizacja. Przejęcie jest częścią planowanej i konsekwentnej rozbudowy sieci drobnicowej Raben w Niemczech - poinformował Ewald Raben, prezes Grupy.

TGL TransportLogistik zatrudnia prawie 80. osób i osiąga sprzedaż w wysokości około 15 mln euro w ciągu roku. Przejmowana spółka świadczy usługi w zakresie transportu drobnicowego krajowego i międzynarodowego oraz transportu ładunków kompletnych i częściowych. Operacje transportowe są obsługiwane z terminala o powierzchni 4,5 tys. m kw., z 53 rampami załadunkowymi, które są usytuowane na skrzyżowaniu autostrad A30 i A31.

Grupa Raben jest operatorem logistycznym, który oferuje swoje usługi dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Posiada własne oddziały w 12 krajach Europy, zatrudnia prawie 10 tys. pracowników oraz dysponuje ok. 1,15 mln mkw powierzchni magazynowych.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×