Tu jesteś:

RUCH broni się przed upadkiem

Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec spółki RUCH, co umożliwia sieci dalsze negocjacje z wierzycielami.

Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec sieci dystrybucji i sprzedaży prasy RUCH S.A.

- W dniu 7 września br. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych przychylił się do wniosku zarządu Ruch SA i otworzył wobec spółki przyspieszone postępowanie układowe (PPU) w celu zawarcia układu częściowego obejmującego wyłącznie największych wydawców, posiadających wierzytelności w wysokości co najmniej 1 mln złotych – podała spółka  w komunikacie .

Tym samym złożone w ubiegłym miesiącu wnioski spółek z Grupy ZPR Media o otwarcie postępowania sanacyjnego i ogłoszenie upadłości spółki nie będą obecnie rozpatrywane.

RUCH informował 1 września 2018., że złożył w sądzie wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego (PPU) w celu zawarcia układu częściowego. Decyzja sądu stwarza realną szansę normalizacji dalszego funkcjonowania firmy. Otwarcie PPU pozwala na kontynuowanie prac niezależnego audytora KPMG, przygotowanie na podstawie wyników audytu planu restrukturyzacyjnego spółki, a w konsekwencji podpisanie porozumień z największymi wierzycielami spółki – wydawcami objętymi układem częściowym.

Agora podała (6 września b.r.), że odstąpiła od długoterminowych umów z Ruchem na dystrybucję prasy. W piątek o wypowiedzeniu długoterminowych umów na dystrybucję prasy z Ruchem poinformowała Grupa ZPR Media.

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×