Tu jesteś:

RICS zaprezentował globalne wytyczne dotyczące zarządzania nieruchomościami

RICS zaprezentował polską wersję językową globalnych wytycznych dotyczących zarządzania nieruchomościami. Jest to pierwszy tego typu dokument na polskim rynku nieruchomości zawierający kompleksowe standardy i wytyczne w zakresie świadczenia usług zarządzania nieruchomości.

Wytyczne RICS pt. Zarządzanie Nieruchomościami zawierają kluczowe zasady postępowania oraz obejmują reguły uczciwego i przejrzystego postępowania leżącego u podstaw wszelkich działań podejmowanych przez zarządców nieruchomości. Dokument ten określa najlepsze praktyki i standardy zawodowe odnosząc się zarówno do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi jak i mieszkaniowymi. Jego rolą jest wspierać zarządców w działaniu zgodnym zarówno ze standardami globalnymi, lokalnym prawem oraz kodeksem etycznym obowiązującym wszystkich członków organizacji.

- Dokument ten zawiera zarówno szczegółowe wytyczne w zakresie świadczenia usług zarządzania nieruchomościami, jak też Kodeks Zarządcy określający bazowe standardy pracy takie jak uczciwość, transparentność, profesjonalizm czy konieczność posiadania ubezpieczenia. Z drugiej strony dokument również zapewnia zarządcom nieruchomości  swobodę pod względem wyboru sposobu działania w celu osiągnięcia wymaganych rezultatów, nie narzuca zestawu reguł o charakterze nakazowym. Zarządcy sami decydują o zakresie współpracy ze swoimi klientami i stosowaniu indywidualnych metod działania - mówi Seweryna Afanasjew członek zarządu RICS Polska, odpowiedzialna za weryfikację polskiej wersji językowej standardów.

Wytyczne przygotował zespół profesjonalistów RICS z całego świata, przekazując zebrane przez nich doświadczenia oraz rekomendując najlepsze praktyki. Opublikowana polska wersja dokumentu zapewnia klientom firm zarządzających nieruchomościami dostęp do obiektywnych informacji o najlepszych standardach obsługi. Daje również gwarancję uczciwej i przejrzystej obsługi przez wykwalifikowanego zarządcę nieruchomości RICS.

- RICS przykłada najwyższą wagę do ciągłego rozwoju kwalifikacji zawodowych przez profesjonalistów działających w branży nieruchomości. Zależy nam na podnoszeniu przez nich poziomu wiedzy, a tym samym zapewnieniu świadczenia na rynku usług na najwyższym poziomie - mówi Seweryna Afanasjew. - Równie ważne jest przestrzeganie kodeksu etycznego. To jeden z głównych elementów świadczenia usług zarządzania nieruchomościami na najwyższym poziomie. Opublikowane standardy zarządzania nieruchomościami z całą pewnością podniosą prestiż zawodu zarządcy nieruchomości, jego postrzeganie na rynku nieruchomości oraz będą stanowić nieodłączny element pracy nie tylko zarządcy ale również osób zlecających i korzystających z usług zarządzania nieruchomościami.

The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) jest światową organizacją zrzeszającą profesjonalistów związanych z branżą nieruchomości i budownictwa. Jest wiodącą instytucją promującą rozwój kwalifikacji zawodowych, utrzymywanie najwyższych standardów oraz rygorystyczne przestrzeganie kodeksu etycznego. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×