Tu jesteś:

RICS podejmuje się próby ujednolicenia standardów pomiaru nieruchomości

W ostatnich dniach międzynarodowa koalicja na rzecz standardów pomiaru nieruchomości (International Property Measurement Standards Coalition, IPMSC) dokonała wyboru 19 ekspertów nieruchomości z całego świata. Weszli oni w skład Komitetu Ustanawiającego Standardy (Standards Setting Comittee), którego nadrzędnym celem będzie stworzenie światowych standardów metodologii pomiaru nieruchomości.

Standards Setting Comittee jest niezależnym organem, którego celem jest stworzenie projektu metodologii światowych standardów pomiaru. W jego skład wchodzą eksperci posiadający bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w  50 krajach na 5 kontynentach. Powstała w wyniku prac Komitetu propozycja zostanie poddana konsultacjom branżowym.

Obecnie pomiar nieruchomości (m.in. biurowych, mieszkalnych, handlowych czy przemysłowych) może różnić się w zależności od kraju. Wiele zróżnicowanych metod sprawia, że międzynarodowi inwestorzy i najemcy mogą mieć problemy z dokładnym porównaniem inwestycji. Wprowadzenie światowych standardów pomiaru nieruchomości umożliwi ich właściwy pomiar, co przyczyni się jednocześnie do większej przejrzystości i stabilności rynku, większego zaufania publicznego i pewności inwestorów.

– Nieruchomości to globalny biznes dla międzynarodowych inwestorów, korporacyjnych najemców i ich doradców, jednak praktyki pomiaru powierzchni różnią się w poszczególnych krajach, a nawet pomiędzy rynkami w jednym państwie.Zachęceni naszym pierwszym spotkaniem w siedzibie Banku Światowego, chcemy stworzyć standardy pomiaru, które nie tylko uzupełnią międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej i wyceny, ale także umożliwią zbieranie i wykorzystywanie wiarygodnych danych ze światowych rynków .– powiedział Max Crofts, przewodniczący Komitetu Ustanawiającego Standardy.

Komitet Ustanawiający Standardy rozpocznie pracę nad projektem nowej metodologii natychmiast, tak, aby projekt był gotowy do konsultacji na początku 2014 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×