Tu jesteś:

REal Women: Agnieszka Jachowicz, Arka BZ WBK

Agnieszka Jachowicz, dyrektor zarządzająca Funduszami Rynku Nieruchomości Arka BZ WBK

Agnieszka Jachowicz uważa, że dla kobiety, która ma rodzinę i dzieci najtrudniejsza jest praca w usługach. W leasingu czy doradztwie trzeba być bez przerwy dyspozycyjnym.

– Gdy pracowałam w  agencji nieruchomości Henry Butcher, a potem w DTZ, zdarzało się, że klienci chcieli, żeby organizować im trzydniowe wycieczki, pokazywać inwestycje. Przedstawiciele izraelskiej firmy chcieli regularnie przyjeżdżać do Warszawy w niedziele i pracować ze mną. Odmówiłam, tłumacząc, że w naszej kulturze niedziela jest świętem.
Według pani Agnieszki, mężczyznom zdarza się w pracy traktować kobiety w sposób lekceważący. – Jeden z moich szefów, wiele lat temu, miał zwyczaj komentować moją pracę słowami: nie rozumiem o co ci chodzi, zachowujesz się, jak kobieta, mówisz, jak kobieta. Zawsze byłam dobrze przygotowana i wiem, że to nie były uwagi merytoryczne. Ale nauczyłam się jednego: kobiety w biznesie powinny skupić się na dobrych technikach komunikacji. Umiejętność rzeczowego przedstawiania swoich racji wybija panom podobne argumenty z ręki.

 

Cały artykuł pt. "Real Estate Sisters" już w marcowym numerze magazynu THE CITY. O swojej drodze na kierownicze stanowiska opowiedziały nam: Monika Dębska-Pastakia (Knight Frank), Agnieszka Jachowicz (Arka BZ WBK), Anna Malarczyk (Futureal Polska), Magdalena Szulc (Segro) i Renata Kinde-Czyż (Metro Properties).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×