Tu jesteś:

PwC: Debata nad biznesową przyszłością Łodzi

Prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC podczas śniadania biznesowego w Łodzi

W poniedziałek, 21 października, odbyło się śniadanie biznesowe, organizowane przez firmę PwC, na temat atrakcyjności inwestycyjnej Łodzi. Profesor Witold Orłowski – główny doradca ekonomiczny PwC – wraz z przedstawicielami miasta i łódzkiego biznesu debatowali o tym, co zrobić, by Łódź stała się „inkubatorem” przedsiębiorczości.

W dyskusji udział wzięli: Tomasz Jakubiec z Urzędu Miasta Łodzi, Krzysztof Apostolidis z Fabryki Biznesu, Piotr Grabowicz z MCKB, Jacek Michalak z łódzkiej firmy Atlas oraz Tomasz Szypuła, który reprezentował spółkę Ptak. Pretekstem do dyskusji był najnowszy raport PwC „Central and Eastern Europe Economic Scorecard – a sustainable future in a great region” pokazujący, że ranga Europy Środkowo-Wschodniej wśród inwestorów rośnie. Wyróżniono w nim 5 kluczowych obszarów, które warunkują rozwój: dostęp do rynków, zasoby rozumiane jako ludzie, kapitał i wiedza, konkurencyjność kosztowa, stabilność finansowa oraz otoczenie biznesu. W omawianej analizie Polska znalazła się w gronie państw Europy Środkowo-Wschodniej oferujących najlepsze perspektywy dla inwestorów.

Jak na tym tle wypada Łódź oraz co zrobić, aby  miasto było atrakcyjne dla inwestorów? –Dyskusję na ten temat podczas poniedziałkowego śniadania biznesowego w hotelu DoubleTree by Hilton prowadził prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC, pytając przedstawiciela miasta i przedsiębiorców o strategię długofalową dla Łodzi.

Eksperci podkreślali, jak ogromne znaczenie ma wsparcie ze strony miasta. Celem powinno być więc stworzenie odpowiednich warunków dla inwestorów, a także docenienie łódzkich firm, które są na rynku od lat. Biznes jest bardzo mocno wpisany w historię Łodzi; to dzięki niemu nieco ponad wiek temu była ona "cieplarnią kapitalizmu". Obecnie istotna jest rewitalizacja, nie tylko infrastrukturalna. Zbudowanie spójnego wizerunku Łodzi, eksponowanie jej wyróżników: przemysłowej historii, związków z kulturą w połączeniu z dynamicznym biznesem może stać się najlepszą wizytówką naszego miasta w Polsce i na świecie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×