Tu jesteś:

Przyszłość Ganta wyjaśni się na początku sierpnia

Jeśli deweloper do końca lipca nie zbierze pieniędzy na spłatę zapadłych papierów, szanse na przetrwanie będą niewielkie – informuje Puls Biznesu.

W piątek ubiegły piątek minął już trzeci termin zapowiadany spłaty 29 mln zł obligacji pomostowych dewelopera Gant i jednocześnie emisji obligacji skonsolidowanych w wartości do 195 mln zł, które mają zastąpić wszystkie dotychczasowe wyemitowane papiery i być spłacone w ciągu trzech lat – czytamy na łamach Pulsu Biznesu.

–...Gant jest w trakcie zbierania pieniędzy na spłatę i rozmów o konwersji długu. Nowy termin spłaty obligacji pomostowych jest prawdopodobnie ostateczny, bo im dłużej trwają rozmowy, tym więcej obligacji zapada i rosną koszty funkcjonowania firmy. Czy się uda? Szanse oceniam pół na pół – mówi na łamach Pulsu Biznesu, Marek Witkowski, członek zarządu Copernicusa i nadzoru Ganta.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×