Tu jesteś:

Przychody z najmu Grupy Kapitałowej PHN

W 2016 r. Grupa Kapitałowa PHN osiągnęła poprawę efektywności ekonomiczniej oraz poprawę wyników finansowych m.in. poprzez wzrost przychodów z najmu do 153,5 mln zł wobec 127,4 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 20,5 proc. W bieżącym roku Grupa Kapitałowa PHN będzie intensyfikowała realizację nowych projektów komercyjnych, które w ciągu najbliższych lat wzbogacą portfel nieruchomości Spółki.

Znaczący wzrost odnotowała skorygowana EBITDA, która w 2016 r. wyniosła 50,3 mln zł, co stanowi poprawę o 55,7 proc. w porównaniu do 2015 r. Redukcji uległy koszty administracyjne, które w 2016 r. ukształtowały się na poziomie 31,1 mln zł  wobec 38,4 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.

W 2016 r. do portfela nieruchomości Grupy Kapitałowej PHN dołączył budynek biurowy klasy A w kompleksie Alchemia, położony w centralnej lokalizacji w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 409. Spółka nabyła tym samym najbardziej nowoczesną i wielofunkcyjną nieruchomość klasy A w Trójmieście. Druga faza kompleksu biurowego Alchemia jest również jednym z nielicznych w Polsce obiektów, które otrzymały certyfikat na poziomie Platinum w systemie LEED.

W lipca 2016 r. Grupa Kapitałowa PHN nawiązała współpracę z KGHM TFI S.A. - podpisany został list intencyjny dotyczący możliwości nawiązania współpracy przy realizacji wspólnej inwestycji w centrum Wrocławia, polegającej na wybudowaniu dwóch nowoczesnych budynków klasy A z uzupełniającą funkcją handlowo-usługową o łącznej powierzchni ok. 33 tys. mkw., zlokalizowanych w samym centrum Wrocławia przy al. Jana Pawła II. W październiku 2016 r. UOKiK wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na utworzeniu przez Polski Holding Nieruchomości S.A. i KGHM TFI S.A. wspólnego przedsiębiorcy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×