Tu jesteś:

Prezes Ikea: Polska obok Rosji i Chin

Pod względem liczby towarów Polska jest największym dostawcą do sklepów Ikea, więc nasze zaangażowanie w sektorze produkcyjnym będzie nadal rosło – zapowiada Peter Agnefjall, prezes grupy Ikea w rozmowie z Rzeczpospolitą.

– Pod względem liczby towarów Polska jest dzisiaj największym dostawcę do sklepów Ikea, dlatego nasze zaangażowanie w sektorze produkcyjnym będzie nadal rosło. Do 2020 r. według naszej strategii sprzedaż grupy ma się niemal podwoić do poziomu 50 mld euro, co w oczywisty sposób przełoży się także na kolejne inwestycje w nowe zakłady – powiedział Peter Agnefjall. Dodał również, że Ikea pracuje już nad kilkoma nowymi projektami w Polsce: – W naszym przypadku nie jest to takie proste, ponieważ w grę wchodzą duże tereny, a w związku z tym wiele kwestii, które trzeba uporządkować z władzami lokalnymi, choćby jeśli chodzi o drogi. Dlatego mamy aktualnie kilka projektów, które analizujemy pod kątem inwestycji, ale chyba najbardziej zaawansowana wydaje się budowa sklepu w Lublinie.

Peter Agnefjall powiedział również, że Polska wciąż znajduje się w gronie rynków, gdzie sprzedaż grupy Ikea rośnie najszybciej. – Wciąż znajduje się obok Rosji i Chin w grupie zdecydowanie najdynamiczniejszych. Zresztą nie jest to dla nikogo żadne zaskoczenie, od lat podkreślamy wyjątkowy związek z Polską, Ingvar Kamprad – założycie Ikei mawia, że to wręcz jego drugi dom. Systematycznie inwestujemy tu spore pieniądze, zarówno w nowe sklepy, jak i w zakłady produkcyjne – powiedział prezes Grupy. Ikea planuje również otwarcie w Polce sklepu internetowego (działają już w 13 krajach), ale na pewno nie nastąpi to przez tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×