Tu jesteś:

Prawie 12,5 mln zł za wojskowe działki

W listopadzie AMW sprzedała nieruchomości za łączną kwotę blisko 12,5 mln zł. Najwięcej wojskowi zarobili w Warszawie i w południowo-zachodniej Polsce.

Największym wzięciem cieszyły się nieruchomości Agencji Mienia Wojskowego (AMW) usytuowane w Warszawie. Spośród trzech wystawionych na sprzedaż nieruchomości wszystkie znalazły nowych właścicieli. Do rywalizacji o działkę o  powierzchni blisko 1500 mkw. przy ul. Księcia Bolesława stanęło pięciu uczestników. Ostatecznie wylicytowano ją za 2,6 mln złotych czyli o 1,1 mln złotych więcej niż wynosiła cena wywoławcza. Wśród sposobów jej przyszłego zagospodarowania  wskazuje się cele mieszkaniowe, usługowe, działalność oświatową i kulturalną oraz opiekę zdrowotną. Najwyższa kwota padła jednak podczas przetargu na ponad półhektarową nieruchomość na warszawskiej Pradze zlokalizowaną przy ul. 11 Listopada, na której usytuowane są garaże. Sprzedano ją za 4, 04 mln zł. Po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń istnieje możliwość wykorzystania terenu pod budowę mieszkań, usługi lub biura. Chętny znalazł się także na zakup działki wchodzącej w skład historycznego Zespołu Stalowni Praskiej przy ul. Stalowej. Nieruchomość o powierzchni niewiele ponad 1000 mkw. oraz budynek administracyjno-biurowy z 1926 r. zostały wylicytowane za 3 mln 838 tys. zł. Nowy właściciel zapłaci jednak połowę tej kwoty, ponieważ nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków. Inwestor – po uzgodnieniu swoich pomysłów z konserwatorem – będzie mógł ją przeznaczyć na cele usługowe, biurowe czy administracyjne.
Swojego nabywcę znalazły też dwie działki w Jadwisinie, położone około 30 km od centrum Warszawy, w sąsiedztwie Jeziora Zegrzyńskiego. Do udziału w przetargu na teren o powierzchni 0,5 ha, zabudowany schronem z 1879 r. stanęło czterech oferentów. Zwycięzca przetargu zapłacił za niego 660 tys. zł., co stanowi dwukrotność ceny wywoławczej.
W listopadzie duży ruch zanotował również wrocławski Oddział Terenowy Agencji. Dzięki pozytywnie rozstrzygniętym przetargom w ręce inwestorów trafiły: działka z obiektem sportowym w Jeleniej Górze przy ul. Podchorążych oraz kompleks przemysłowy przy ul. Batorego w Opolu. Za jeleniogórską nieruchomość o powierzchni blisko 4 ha nowy właściciel wyłożył 1 mln 151 tys. 400 zł. Opolski zakład, gdzie produkowano betonowe elementy dla budownictwa wylicytowano po dziesięciu postąpieniach za 1 mln 320 tys. złotych, przebijając jego cenę wywoławczą o 204 tys. zł. Zwycięzca przetargu będzie mógł zaadaptować działkę na cele gospodarcze i handlowe. Listę sprzedaży Oddziału Terenowego we Wrocławiu uzupełniły tereny w Świętoszowie oraz trafostacja w Jeleniej Górze. Blisko 500 tys. złotych wpłynęło na konto Agencji ze sprzedaży gruntów w Szczecinku (obręb Trzesieka). Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na przeznaczenie ich pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.
AMW planuje też kilka licytacji na grudzień. Pod młotek trafią m.in. działki położone na Kępie Mieszczańskiej oraz tereny przy ul. Granicznej we Wrocławiu, helska strzelnica, kompleks po poligonie w Łambinowicach czy tereny w nadmorskim Rogowie.

Źródło: AMW

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×