Tu jesteś:

Poznań City Center: TriGranit chce zbudować biura i czterogwiazdkowy hotel

Poznań City Center

Węgierski TriGranit, po zakończeniu budowy Poznań City Center, chce rozszerzyć współpracę z PKP i zabudować teren starego dworca kolejowego. Ma tam powstać czterogwiazdkowy hotel, biura, sale konferencyjne i drobne punkty usługowe. Firma ma gotowe projekty, pracuje nad kosztorysem i w lipcu zacznie negocjacje z PKP.

Poznań City Center, czyli zintegrowany kompleks komunikacyjno – handlowy, jesienią będzie gotowy. Nowy dworzec PKP już jest, TriGranit buduje układ drogowy, a w budynku centrum handlowego trwają prace wykończeniowe. Węgierski deweloper chce jednak kontynuować partnerstwo z PKP i rozszerzyć inwestycję.  
– Mamy z TriGranitem umowę inwestycyjną, która zakłada, że będą mieli pierwszeństwo również przy II etapie. Drugim etapem jest w tym przypadku zagospodarowanie terenów po starym dworcu kolejowym i kawałka gruntu pomiędzy torami. Jeśli będziemy zadowoleni z pierwszego etapu prac, to wejdziemy z TriGraniem również w drugi. Na razie jesteśmy zadowoleni, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, więc jeśli złożą atrakcyjną ofertę, to jest możliwość na kontynuację współpracy. Poza tym w Poznaniu mamy jeszcze, lekko licząc, kilkanaście hektarów wolnych terenów wokół torów kolejowych, które mają potencjał do zagospodarowania, np. komercyjnie, bo nie pełnią już swojej funkcji typowo kolejowej – mówi Jarosław Bator, szef pionu nieruchomości PKP.
W miejscu starego dworca węgierski deweloper chce zbudować czterogwiazdkowy hotel i  biurowiec z salami konferencyjnymi. W tej sprawie rozmawiał już z poznańskim Ratuszem. – Przeprowadziliśmy wewnętrzny konkurs wśród architektów i mamy kilkanaście koncepcji od pracowni z Polski i Europy. Wybierzemy jeden, pracujemy też nad kosztorysem. W lipcu chcemy przedstawić dokumentację projektową PKP i zacząć rozmowy z kolejarzami. Mamy pierwszeństwo w II etapie więc jeśli szybko zapadnie decyzja, to przygotowanie potrwa około dwóch lat i inwestycja ruszy najpewniej jesienią 2015 r. – potwierdza Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranitu. Deweloper zlecił ocenę stanu technicznego starego, nieużytkowanego dworca PKP. – Jeśli okaże się, że jest w złym stanie i nie nadaje się do przebudowy, zostanie wyburzony. Z drugiej strony, jeśli będzie taka możliwość, to zastanowimy się nad przywróceniem przedwojennej elewacji budynku. Ten pomysł bardzo podobał się mieszkańcom – dodaje rzecznik TriGranitu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×