Tu jesteś:

Powstaje globalna firma nieruchomościowa z 20 mld dolarów pod zarządem

Fot. Fotolia

Henderson Group plc (Henderson) i Teachers Insurance and Annuity Association-College Retirement Equities Fund (TIAA-CREF) połączyły siły i stworzyły nową firmę – TIAA Henderson Global Real Estate. Nowo powołana instytucja, obejmująca europejskie i azjatyckie przedsięwzięcia obu firm, będzie zarządzać aktywami o łącznej wartości 19,8 mld dolarów.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2014 r. W ramach porozumienia Henderson obejmie 40 proc. udział w nowym przedsięwzięciu i sprzeda swój północno-amerykański portfel nieruchomości na rzecz TIAA-CREF, otrzyma również 176,6 mln dolarów płatności. TIAA-CREF obejmie 60 proc. udziałów w firmie TIAA Henderson Global Real Estate, zajmie się też jej zarządzaniem. Łączna kwota aktywów nieruchomościowych w zarządzaniu TIAA-CREF i TIAA Henderson Global Real Estate wynosi 63 mld. dolarów.

TIAA-CREF to globalna firma świadcząca usługi finansowe z aktywami pod zarządem o wartości ok. 520 mld dolarów.

Henderson Group plc to spółka holdingowa notowana na giełdzie w Londynie i Sydney z siedzibą na wyspie Jersey. Jest jedną z większych europejskich grup inwestycyjnych zarządzając portfelem aktywów wycenianym na ponad 104 mld dolarów.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×