Tu jesteś:

Powiększy się warmińsko-mazurskaspecjalna strefa ekonomiczna

Zmiana granic strefy obejmuje - włączenie do niej 79,9434 ha, wyłączenie z niej 9,6953 ha gruntów i korektę podstrefy Olsztyn. W rezultacie jej powierzchnia zwiększy się i wyniesie 984,7561 ha.

Zmiany te powinny zwiększyć szanse napływu nowych inwestycji do regionu warmińsko-mazurskiego. Efektem poszerzenia granic strefy, w perspektywie kliku najbliższych lat, powinno być utworzenie 2,1 tys, nowych miejsc pracy w strefie i ok. 440 poza nią – czytamy na stronie Premier.gov.pl

Włączane grunty są na terenach miast: Elbląg, Nowe Miasto Lubawskie, Iława, Płońsk i Kętrzyn oraz gmin: Pasłęk, Pisz, Biskupiec, Piecki i Kurzętnik.

Na gruntach prywatnych położonych w Kętrzynie firma Philips Lighting Poland SA, zajmująca się produkcją artykułów oświetleniowych, zamierza ruszyć z produkcją opraw oświetleniowych energooszczędnych i LED-owych. W tym celu zamierza unowocześnić istniejącą fabrykę, utworzyć nowe linie technologiczne i zmodernizować już użytkowane. Inwestor planuje również prowadzenie działalności usługowej w dziedzinach: badawczo-rozwojowej, technologii informacyjnej i outsourcingu procesów biznesowych.

W projekt zamierza zainwestować co najmniej 50 mln zł i utworzyć ok. 70 nowych miejsc pracy. Obecnie w kętrzyńskim zakładzie firmy pracuje 535 osób. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to koniec 2015 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×